جشن یلدای ایتام کودک و نوجوان نورا

شب یلدا یکی از شب های مهم ایرانیان است که به مناسبت فرا رسیدن بلندترین شب سال گردهم می آیند و در کنار خانواده و نزدیکان خود به خواندن قرآن، گرفتن فال حافظ و شادی میپردازند.

اما در این شهر خانواده های عزیزی هستند که در نبود پدرانشان توان برگزاری اینچنین جشن هایی را نداشته باشند.

خیریه نورا با کمک خیرین بزرگوار توانست امسال جشنی برای ایتام کودک و نوجوان نورا برگزار کند.

در ابتدا این عزیزان همراه مادرانشان به خیریه آمدند و با اتوبوس به سمت رستوران کوتاه قامتان حرکت کردند. شادی این عزیزان از همان اتوبوس با پخش موسیقی شاد آغاز شد.

در ابتدای یک تابلو نقاشی خالی به طرح قلب با جای دست رنگی این کودکان عزیز رنگ شد.

در ابتدای مراسم پس از قرائت قرآن و خواندن دست جمعی سرود ملی کشور عزیزمان ایران مجری به روی صحنه رفت و به این عزیزان خوش آمد گفت

در ادامه مراسم کودکان با شرکت در بازی های مانند مسابقه ماست خوری، قاشق و توپ ، پرسش و پاسخ اوقاتی را به شادی گذراندند و جایزه گرفتند. اما شاید یکی از جذاب ترین بازی ها را مادران انجام دادند که با چشم بسته، با لمس دست کودکان فرزند خود را پیدا می کردند.

در این مراسم برنامه ها و موضوعات فرهنگی هم جای مهمی داشت و مجری محترم در رابطه با تلاش و داشتن اعتماد به نفس صحبت هایی جذاب در تعامل با کودکان داشتند تا این عزیزان با توان و دانش بیشتری به سمت اهداف خود حرکت کنند.

در انتهای مراسم عزیزان به صرف شام پذیرایی شدند و هدایایی یلدایی خود را تحویل گرفتند و مجددا با اتوبوس به سمت خیریه حرکت کردند.

از صحبت های انجام شده با کودکان و مادران عزیز میشد فهمید که چقدر دلتنگ شادی و خوشی های اینگونه بودند. همه این عزیزان با خوشحالی از عزیزانی که مسبب برگزاری این مراسم شده بودند تشکر می کردند.

در انتها تشکر می کنیم از خیرین بزرگوار نورا که همواره با کمک های خودشان دل های بسیاری را شاد کردند. امیدواریم همیشه دلشان شاد، سفره هایشان پربرکت و تن درست و سلامت در کنار عزیزانشان باشند.

 

برای مشاهده گزارش تصویری این مراسم اینجا کلیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *