گزارش مراسم عید قربان ۱۴۰۳ موسسه خیریه نورا

موسسه خیریه نورا طبق سنوات گذشته هر سال در مراسم عید قربان گوشت قربانی گرم را بین مددجویان خود تقسیم نمود. در‌سال۱۴۰۳ تعداد ۱۲۷ راس گوسفند قربانی به کمک خیرین گرامی خیریه نورا تهیه و بین ۱۳۰۰ نفر از مددجویان موسسه خیریه نورا برای نخستین بار به صورت گوشت گرم و بلافاصله بعد از ذبح گوسفند اهدا گردید.

عید قربان از گرامی ترین اعیاد مسلمانان است در این عید گوشت قربانی به صورت نذری بین مردم، همسایگان و علی الخصوص مستمندان تقسیم می‌گردد. موسسه خیریه نورا طبق سنوات گذشته هر سال در مراسم عید قربان گوشت قربانی گرم را بین مددجویان خود تقسیم نمود. در‌سال۱۴۰۳ تعداد ۱۲۷ راس گوسفند قربانی به کمک خیرین گرامی خیریه نورا تهیه و بین ۱۳۰۰ نفر از مددجویان موسسه خیریه نورا برای نخستین بار به صورت گوشت گرم و بلافاصله بعد از ذبح گوسفند اهدا گردید. تا خانواده های نیازمندی که بخاطر مشکلات مالی هزینه‌ی تامین گوشت برای خود و خانواده را ندارند این امکان را داشته باشند تا غذایی سالم بر سر سفره‌ی خود قرار دهند. میزان مصرف گوشت برای هر خانواده حدود ۵۷ کیلوگرم در سال است. اما از سال ۱۴۰۰ تا کنون میزان مصرف سالانه گوشت قرمز هر خانوار چهارنفره ایرانی از ۵۷ کیلوگرم به ۲۴ کیلوگرم و حتی کمتر کاهش یافته است. به‌طور کلی، افزایش قیمت گوشت قرمز ارتباطی مستقیم با سرانه مصرف گوشت در خانوارهای ایرانی دارد. این روند صعودی، سال به سال و ماه به ماه، میزان مصرف گوشت در کشور را کاهش داده است و متاسفانه بخاطر تورم و افزایش قیمت ها گوشت که ارزش غذایی بالایی دارد و برای رشد کودکان بسیار حیاتی است از سفره‌ی بسیاری از خانواده های نیازمند حذف شده است.

اهدا قربانی فقط به عید سعید قربان محدود نمی شود و‌در مناسبت های مختلف نیز انجام می گردد:

مثل اهدای قربانی اول هر ماه قمری

عقیقه و ...

اهدای گوشت قربانی به خیریه‌ نورا یک عمل انسانی و مهم است که به کمک نیازمندان می‌آید و خیریه نورا با اهدا گوشت قربانی به خانواده های نیازمند در صدد است تا مصرف گوشت را در سفره ی خانواده های نیازمند حفظ نمایید. اگر شما نذر قربانی دارید، می‌توانید با مراجعه به خیریه‌ نورا و‌ یا از طریق واریز مبلغ قربانی در اهدا گوشت به مددجویان خیریه نورا کمک نمایید و‌ در تامین معاش آنها سهیم باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *