زنی با لباس های کهنه و نگاهی مغموم وارد خواربار فروشی شد و با فروتنی از صاحب مغازه خواست کمی مواد خوراکی به او بدهد. آهسته و با خجالت گفت: شوهرش بیمار است و نمی تواند کار کند و بچه هایشان بی غذا مانده اند. مغازه دار با بی اعتنایی، محلش نگذاشت و با حالت بدی خواست که زن از مغازه اش بیرون برود!

زن نیازمند، درحالی که اصرار می کرد، گفت:«آقا شما را به خدا،به محض این که بتوانم، پولتان را می آورم.» فروشنده گفت نسیه نمی دهد. مشتری دیگری که کنار پیشخوان ایستاده بود و گفت وگوی  آنها را می شنید به مغازه دار گفت: «ببین خانم چه می خواهد،خرید این خانم بامن!» خواربار فروش با تمسخر گفت: «لازم نکرده ادای انسانیت در بیآوری برای دو قلم جنس. می تواند رایگان ببرد »  بعد رو به زن کرد و با صدایی کنایه آمیز گفت: « لیست خریدت کو؟ لیست را بگذار روی ترازو، به اندازه ی وزنش، هرچه خواستی ببر!»

زن که صورتش از خجالت سرخ شد لحظه ای مکث کرد،بعد از کیفش تکه کاغذی درآورد، پشتش چیزی نوشت و روی کفه ی ترازو گذاشت. همه با تعجب دیدند کفه ی ترازو پایین رفت!

خواروبار فروش باورش نشد. مشتری از سر رضایت خندید. مغازه دار با ناباوری شروع به گذاشتن جنس درترازو کرد.کفه ی ترازو برابر نشد. مجبور شد آن قدر جنس بگذارد تا کفه ها برابر شدند! خواروبار فروش با تعجب و دل خوری تکه کاغذ را برگرداند تاببیند وافعیت ماجرا چیست! پشت لیست خرید نوشته شده بود :

«خدای کریم ، تو از نیاز من با خبری،خودت آن را برآورده ساز !»

امانت دار شما هستیم…

و در این راه دستان گرمتان را می فشاریم تا با همت شما خیرین و داوطلبان گرامی، بتوانیم سهمی اندک در نشاندن خنده بر روی لبان خانواده‌های کم‌توان مالی داشته باشیم.

مشارکت در فعالیت‌های خیریه نورا از طریق شماره کارت بانک ملت:

شماره کارت ۳۹۶۶-۷۰۱۰-۳۳۷۷-۶۱۰۴ بانک ملت موسسه خیریه محبان الزهرا (س)

ضمنا در صورت واریز وجه از طریق کارت، جهت درج و ثبت مبلغ واریزی در حساب مالی خیریه، تصویر فیش پرداختی خود را از طریق واتساپ به شماره ۰۹۹۰۲۳۴۰۶۴۷ ارسال نمایید.

و یا مشارکت خود را از طریق لینک پرداخت آنلاین در سایت خیریه نورا به آدرس www.nooracharity.com انجام دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *