کمک غیرنقدی

مؤسسه خیریه نورا، درکنار دریافت کمک‌های نقدی آمادگی قبول “کمک‌های غیرنقدی” نیکوکاران به صورت کالاهای اهدایی را نیز دارد.

این کمک های غیرنقدی به صورت اهدای کالاهای خوراکی، جهیزیه، کالاهای تحصیلی و تفریحی کودکان و کالاهای ضروری در حوادث غیر مترقبه مانند سیل و زلزله و شیوع بیماری خاص می باشد.

در ذیل قسمتی از کالاهای مورد نیاز مددجویان ذکر خواهد شد.

نیکوکاران گرامی برای اعلام آمادگی می توانند فرم مربوطه را کامل نموده و همچنین برای هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با دفتر مرکزی موسسه به شماره ۵۱۰۲۷ داخلی ۱۰۵ تماس حاصل نمایند.

با توجه به اهمیت اصل شفافیت در خیریه نورا، برای کلیه اقلام غیرنقدی نیز رسید اهدایی صادر می گردد.

 

لیست کمک های غیرنقدی و اقلام مورد نیاز موسسه برای اهدا به مددجویان موسسه نورا عبارتند از:

 1. انواع مواد غذایی و خواربار و...
 2. لوازم بهداشتی و شوینده
 3. گوسفند نذری
 4. نذورات
 5. انواع مختلف اقلام تحصیلی، اداری، کامپیوتر، لب تاب و …
 6. انواع وسایل بازی برای کودکان
 7. اجناس پزشکی
 8. انواع مختلف اقلام تامین جهیزیه نوعروسان
 9. کیف، کفش، پوشاک و…
 10. انواع وسایل خانه از قبیل: بخاری، فرش و …

 

توجه:
از دیگر کمک های غیر نقدی که ممکن است مورد توجه همگان قرار نگیرد ولی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، کمک‌های معنوی به صورت ذیل می باشند:

 1. کمک به برگزاری مراسم‌های دورهمی ماهیانه موسسه با خیرین گرامی برای جذب منابع مالی کمک به مددجویان.
 2. کمک افراد، سازمان ها، نهادها، موسسات، مدیریت مجتمع های تجاری و مال های معروف و… برای فراهم آوردن شرایط حضور غرفه های نیکوکاری موسسه خیریه نورا در مکان های پرتردد و پر ازدحام وابسته به آنها برای جذب حامی در طرح های با عنوان “طرح اکرام ایتام و محسنین”
 3. حضور کارشناسان در موسسه برای انجام مشاوره های مددکاری و توانمند سازی و اشتغال و… ویژه مددجویان
 4. انجام امور خداپسندانه وقف (اهدا کردن ملک یا زمین به خیریه)
 5. حضور افتخاری کارشناسان و صاحب نظران در حوزه های امور خیر در جلسات اتاق فکر موسسه خیریه نورا برای ارائه راهکارها و ایده های جدید و کمک به مدیریت مجموعه
 6. همچنین کسانی که تمایل دارند به صورت افتخاری در انجام کارهای اجرایی موسسه سهیم باشند، برای اعلام آمادگی می توانند به قسمت توسعه منابع انسانی مراجعه نمایند.
 7. موسسه خیریه نورا با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری مراسمات مذهبی در هیئت های رسمی و خانگی، آمادگی دریافت کالاهای غیر نقدی این قبیل مراسمات را در قالب نذورات و خیرات برای تهیه بسته های غذایی ویژه مددجویان در ماه مبارک رمضان و اعیاد و دیگر مناسبت ها را دارد.

فرم ها

فرم اعلام آمادگی کمک های غیرنقدی
فرم درخواست همکاری داوطلبانه